5 męskich cech, ukazujących Twoją słabość

Dzisiejszy wpis dotyczy, tych cech, z którymi zapewne nie chciałbyś być identyfikowanym, jako mężczyzna. Cechy, które przedstawię, świadczą o pewnym zagubieniu życiu mężczyzny i niewiedzy. I jeśli dążysz do swojej doskonałości, to powinieneś mieć świadomość, czy owe charakterystyki, nie dotyczą przypadkiem Ciebie. Jeśli tak, to jest to, dobry znak. Ponieważ będziesz wiedział, co Cię powstrzymuje i ogranicza. I nad czym powinieneś popracować, aby zmienić stan rzeczy. I nie odbieraj tego jako krytykę, tylko jako drogowskaz do dalszych zmian.

Brak odpowiedzialności

Pierwszą cechą, która jest fundamentem męskiej energii, jest odpowiedzialność. Mężczyźni, którzy charakteryzują się brakiem tej cechy, nie potrafią brać jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje czyny, okoliczności. Są tzw. ofiarami. Zwróć uwagę na swoje zachowania i jeśli jesteś taką osobą, która obwinia wszystkich dookoła, za okoliczności w życiu, to zapewniam Cię, że masz problem. Ponieważ według takiej postawy, wszystkie Twoje decyzje i ich skutki, nie były podjęte przez mężczyznę, tylko dziecko.

Częścią męskiej energii i bycia mężczyzną, jest odpowiedzialność za każdą rzecz w życiu. Ta umiejętność jest obowiązkiem każdego mężczyzny. Gdyż to właśnie Ty jesteś kowalem swojego losu i wszystko co Cię otacza, jest efektem Twojej kreacji. Czy tego chcesz, czy nie. Jak wiemy doskonale, życie nie jest usłane różami i rozwijamy się tylko wtedy, kiedy znajdujemy się poza strefą komfortu. A po za tą strefą, zawsze na Twojej drodze pojawią się błędy. I za każde właśnie te błędy, musisz brać całkowitą odpowiedzialność. Wiedząc o tym, że to są właśnie najwartościowsze lekcje, dla Ciebie.

Wybranie przez Ciebie drogi, w kierunku obwiniania wszystkiego dookoła, za Twoją sytuację życiową, zawsze będzie tym łatwiejszym wyborem. Tylko pamiętaj, że zawsze za tym pójdzie, negatywna energia, która będzie miała wpływ na Twoje życie. Na Twoje negatywne relacje, na Twoją karierę zawodową, czy na Twój biznes. Ta słabość w Tobie, będzie cały czas kontrolować Twoje życie, gdyż w takiej energii będzie się tworzyć Twoje środowisko.

Mężczyzna pełny odpowiedzialności, wie doskonale w jakim kierunku chce tworzyć swoje życie, bez względu na błędy, które popełni i dzięki którym będzie się rozwijał. Wie doskonale, że każda decyzja niesie za sobą pewne skutki, natomiast nigdy nie unika utożsamiania się z nimi. Jest ogromnie pewny siebie i nikogo nie obwinia za okoliczności na jego drodze. Jest świadom wyboistej drogi w życiu, którą sobie wyznaczył. I za każdy etap w swoim życiu, za każdą decyzje, bierze pełną odpowiedzialność.

Brak kontroli emocjonalnej

Jesteśmy tylko ludźmi i nasze nastroje zmieniają się cały czas. Wpływają na Twój gniew, złość, na Twój smutek. Są efektem różnych stanów, które niekoniecznie chciałbyś odczuwać. Natomiast powinieneś wiedzieć jedno, że jako odpowiedzialny mężczyzna, musisz umieć sobie radzić, kontrolując swoje emocje. Jeśli nie będziesz potrafić nad nimi zapanować, to jak masz kontrolować swój biznes? Jak masz realizować cele zawodowe przed Tobą stawiane? Jak masz zamiar kontrolować swoje relacje i je pozytywnie tworzyć? Kiedy ludzie wokół Ciebie, z obawy o Twoje reakcje, zaczną ukrywać fakty i zdarzenia.

Dojrzałością jest umiejętność kontrolowania swoich emocji. I właśnie w męskiej energii, u mężczyzn jest to obligatoryjne. Ponieważ to właśnie Ty jesteś tym osobnikiem, który powinien w życiu prowadzić. Prowadzić swoją rodzinę, biznes, czy podległych pracowników, przez różne, nie przewidziane okoliczności w życiu. Powinieneś być tą osobą w swoim środowisku, która zawsze będzie zapewniać poczucie spokoju i opanowania. Poczucie tego, że to wszystko kontrolujesz i że dążysz do szukania rozwiązań. Co dzięki temu będziesz miał zawsze zdolność do oceny sytuacji i konsekwencji z nich wynikających.

Brak podjęcia inicjatywy

Słabi mężczyźni nie podejmują żadnych działań. Traktują swoje życie reaktywnie. Okłamuję się sami, oczekując od życia czegoś więcej, nie podejmując inicjatyw. Chcą żeby ktoś inny podjął decyzję, żeby ktoś inny się nimi zaopiekował. Żeby ktoś inny wziął odpowiedzialność, gdyż tak bardzo się obawiają swoich porażek.

Jeśli jesteś taką osobą, która nie jest w stanie podjąć małej decyzji, wynikającej z różnych okoliczności, to miej to na uwadze, że nie jesteś liderem w swoim życiu. Wyobraź sobie, jak Twoja kobieta w takich warunkach musi się czuć. Na jakim poziomie jest jej zaufanie do Twojej osoby, widząc jak reaktywnie do życia podchodzisz. Jak myślisz, na jakim poziomie będzie jej poczucie bezpieczeństwa? Powinieneś wiedzieć jedno, że silny i pewny siebie mężczyzna, umiejący sterować swoim życiem, w oczach kobiet jest zawsze atrakcyjny. Atrakcyjność wiąże się również z umiejętnością podjęcia działań, w celu podążania za wyznaczoną drogą i za prowadzeniem. Każdy pragnie być w środowisku osoby, która napotyka problemy w życiu i odrazu w głowie widzi rozwiązania.

Lenistwo

Wszyscy wiemy doskonale czym jest lenistwo, które jest zmorą Twojego rozwoju. Często pojawiają się w Twoim życiu chwile prokastynacji, w których unikasz podjęcia działań, z względu na strefę komfortu. Wiesz doskonale, że powinieneś to zrobić co zaplanowałeś, ale za każdym razem szukasz wymówek, odciągających się od zadań. Siedzenie na kanapie przed TV, granie w gry, czy nawet ciągłe jedzenie, to jedne z nielicznych rzeczy, które zapewniają Twoją stagnację życiową. Gdzie później winisz cały świat, za swoje problemy.

Lenistwo jest związane ze słabością mężczyzn. Kiedy jesteś leniwy, Twój umysł nie ma wyznaczonej właściwej drogi. W tym środowisku, negatywnie wpływasz na swój biznes, na pracą, za którą jesteś odpowiedzialny i na każdy aspekt swojego życia. Wiedz o tym, że w tym stanie, zarządzasz swoimi porażkami. Przez swoje lenistwo wpływasz, na jeszcze gorszą przyszłość, niż obecną teraźniejszość.

Męski facet zawsze ucieka od stanu lenistwa, choć nie raz go prześladuje. Zawsze ma wyznaczoną listę zadań, za którymi podąża w swoim rozwoju. Nienawidzi sytuacji, w których się nie rozwija. Nienawidzi dni, w których traci czas na rzeczy, które go nie pchają do przodu. W takich momentach jest zły na siebie i dąży do zmiany tego stanu, do tego żeby uciekający czas wykorzystać zawsze produktywnie.

Zatracenie siebie

Cecha ta dotyczy facetów, którzy podążają za tłumem. Dotyczy tych, którzy choć mają odmienne zdanie na dany temat, to i tak idą tak jak tłum nakazuje. Taki człowiek chowa się w swoim cieniu, ze strachu. Nie ma w nim ani kawałka odwagi, ani pewności siebie. Za każdym razem traci swoją tożsamość, gdyż słaby facet boi się konfrontacji z rzeczywistością. Traci szacunek innych, gdyż staje się w całej okazałości nie prawdziwy, nijaki.

Jeśli to dotyczy Ciebie, to wiedz o tym, że silny męski facet jest w swej całej okazałości odważną jednostką, która nie zatraca swej osobowości. Bez względu na każdą okoliczność, która jest wbrew jego wartościom, ma odwagę podążać według swoich zasad i bronić ich. Wiedz o tym, że taki mężczyzna ma odwagę sprzeciwić się tłumowi, ma odwagę bronić swojego zdania i bronić innych. Nie zatraca swojej tożsamości i buduje swoją wartość na każdym kroku.

Gdy wyznajesz taką wartość, to każda osoba będąca w Twoim środowisku czuje się bezpieczna, ponieważ wie, że jesteś autentyczny. I każda osoba będąca w Twoim kręgu, będzie Cię za to szanować, nawet w sytuacji odmiennych poglądów.

Podsumowanie

Jeśli w swoim życiu wiesz jaką misją chcesz podążać, to owe, opisane cechy napewno nie przyczynią się do jej realizacji. Natomiast kiedy zdajesz sobie sprawę, że każde Twoje działanie jest Twoją decyzją i za wynikające konsekwencje, Ty odpowiadasz. Gdzie bierzesz pełną odpowiedzialność za wszystko. Kiedy wiesz jak ujarzmić każde emocje, które niespodziewanie będą się pojawiać. I kiedy wiesz, jak dostosować się do pojawiających się zmian, jak zmodyfikować drogę. Ograniczając przy tym lenistwo oraz słuchając własnej intuicji, broniąc swych poglądów oraz zasad. To zapewniam Cię, że to wszystko zawsze będzie czynić Cię, silnym mężczyzną, pełnym męskiej energii.

Jeżeli nadal stoisz w miejscu i widzisz, że tkwisz w marazmie, to pamiętaj, że rozwiązaniem na taki stan, jest znalezienie swojej misji w życiu. Znalezienie tego, co Cię nakręca do rozwoju i co daje wartość dla innych. Dzięki temu będziesz w stanie, zdecydowanie stawić czoła różnym zjawiskom, tym negatywnym i pozytywnym. Tym, które napewno się pojawią na Twojej drodze. Ale to jak do nich podejdziesz i odpowiesz na nie, jest kluczowe w realizacji Twojego celu.

Problemy, nie pojawiają się tylko tym, którzy nic ze swoim życiem nie robią. Tym mężczyznom, którzy traktują swe życie jak trwały wyznaczony stan, na którego nie mają wpływu. Tym, którzy są nastawieni na trwałość, a nie na rozwój.

Ciągle dąż do doskonałości i dbaj o swój progres, na każdym etapie życia. Co zapewni Ci drogę do poczucia spełnienia, a chyba to jest istotne w naszym życiu.

All the Best!

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *