Wizualizacja – znacząca moc wpływu na zmianę

Niewiem czy zdajesz sobie sprawę, jak ogromne znaczenia mają obrazy myśli w Twojej głowie. To jak do siebie mówisz i jak wyobrażasz sobie dane momenty życia, które doświadczyłeś i będziesz doświadczać. Zwróć uwagę, że w większości czasu, twój umysł oraz myśli krążą w obszarze negatywizmu. Czyli dotyczą obszarów, w których się obawiasz, że coś się może złego wydarzyć. Gdzie nie chcesz być uczestnikiem pewnych wydarzeń. Z reguły tą są reakcje w Twoim organizmie, których chciałbyś się pozbyć, ale nie jesteś w stanie bo umysł na to nie pozwala.

Często wyobrażasz sobie historie, z którymi nie chcesz mieć nic wspólnego. Takie, które wpływają na twoją niepewność oraz brak jakiejkolwiek chęci wykonania kolejnego kroku w przód. Te obrazy, myśli, wręcz ograniczają wszystko to, co chciałbyś zmienić w swoim życiu. I nie miej pretensji do siebie, tak działa nasz umysł, który koncertuje się tym, żeby cały czas Ciebie chronić. Co może przekładać się na mocne ograniczenia twojego rozwoju.

To może dotyczyć różnych sytuacji w Twoim życiu. Może dotyczyć tego, że obawiasz się publicznie prezentować jakieś idee, gdzie boisz się oceny innych. Tego, że chcesz rozpocząć swój biznes, gdzie zaczynasz martwić się i szukać czynników, które wpłyną na niepowodzenie przedsięwzięcia. Albo chęć rozwoju swojej kariery, gdzie masz odrazu obawy i strach przed rozmową ze swoimi przełożonym, bądź kimś jeszcze na wyższym stanowisku. Wszystkie te rzeczy dotyczą tego, że w głowie cały czas wizualizujesz swoje porażki, które z reguły przyciągasz jak magnes. I świadomość tego procesu, ma ogromne znaczenie na twoją zmianę zachowań i rzeczywistości.

Świadomość procesów

Jeśli chcesz wpływać na swoje zmiany i realizację swoich zaplanowanych celów, to świadomość procesów zachodzących w twojej głowie, jest istotna. Bo najpierw musisz sobie uświadomić, jakie myśli Cię ograniczają i co wpływa na przyciąganie negatywnych sytuacji do twojego życia. W przeciwnym razie, zawsze będziesz utrudniał sobie na realizację swojego potencjału.

Kiedy dokładnie już wiesz, jakie obszary na Ciebie negatywnie wpływają i wiesz czego tak naprawdę się boisz, to zaczynasz świadomie wyznaczać płaszczyzny do zmiany. W tym momencie jesteś zdecydowanie bliżej do usprawniania nowej drogi działań. Jesteś bliżej do dążenia, do realizacji swoich aspiracji życiowych. W momencie świadomych odkryć, jesteś na już na pierwszym etapie pożądanych zmian. Jesteś gotowy do zmiany tych obszarów, które wiesz, że przyczyniają się do twojego statu quo.

Siła wizualizacji

Doskonałym narzędziem do tworzenia twojej nowej rzeczywistość jest właśnie wizualizacja. Za pośrednictwem której, jesteś w stanie zobaczyć i doświadczyć emocjonalnie rezultat twoich pragnień. Świetnie to ujął w swej książce „7 nawyków skutecznego działania” Stephen R.Covey, w jednym z rozdziałów, zatytułowanych „Zaczynaj z wizją końca”. Gdzie umiejetność zwizualizowania już osiągniętego sukcesu, zbuduje w Tobie pewność i ciągły „drive” w realizacji poszczególnych etapów danego wyznaczonego w głowie celu..

Pamiętaj jedno, że ciągła zabawa negatywnymi myślami, złymi wizualizacjami, choć może wydawać Ci się błacha, to ma znaczenia na twoje życie. Ma znaczenie na realizację celu. Zapewno znasz powiedzenie „samospełniająca się przepowiednia”, które udowadnia, że do życia przyciągasz to nad czym się skupiasz. Myślisz o porażce, to ją przyciągasz. Bo to znaczy dla twojego umysłu, że to jest dla Ciebie ważne i tego chcesz.

Kiedy wizualizować?

Ważnym czynnikiem na wizualizowanie, jest wyznaczenie przez Ciebie odpowiedniego momentu na ten proces. Rozwiązaniem może być Twój stan umysłu tuż przed zaśnięciem, gdzie jesteś już trochę odcięty od rzeczywistości. Jest to stan i moment wpływu na twoją podświadomość. Ponieważ w tym momencie wysyłasz do podświadomości twój plan, gdzie jej zadaniem jest realizowanie go. Również moment medytacji, jest tym etapem rozluźnienia, gdzie jest to czas na wizualizację. Nie możesz być spięty, ponieważ wtedy twój umysł nie jest odpowiednio otwarty.

Poza momentem przed snem, bądź w trakcie medytacji, bardzo ważne jest to, żebyś również w ciągu dnia, cały czas wizualizował twój cel. Żebyś cały czas żył w emocjach takich, jakbyś już ten cel osiągnął. Twoja wizualizacja musi być cały czas powtarzana. I co najważniejsze, w trakcie wizualizacji powinieneś uruchomić w swoim organizmie, jak najwięcej zmysłów. Nie tylko wzroku, ale również zapachu, smaku, słuchu, itd.

Wynik końcowy

Zapamiętaj jedno, że ogromne znaczenie w wizualizacji ma twój stan emocjonalny, osiągniętego rezultatu. To jak , Ty już czujesz całym sobą osiągnięty cel, bądź poczucie, że już coś przezwyciężyłeś. Dla twojego umysłu sama droga nie jest ważna, ale końcowy wynik. Wszystko zaczyna się u Ciebie w środku, od tego, co sobie wyznaczyłeś w głowie. Oczywiście w sposób otwarty i nie wymuszający, że coś musisz mieć, bądź osiągnąć. Spokój i wolny stan umysłu ma znaczenie.

Sukcesem skutecznej wizualizacji są Twoje emocje, to jak się już czujesz, kiedy to właśnie osiągnąłeś. Twoje uczucia generują odpowiednie działania, do realizacji wyznaczonego celu. Bez tego stanu nic się nie zadzieje. Umysł nie rozróżnia, fikcji od rzeczywistości, więc związane z tym stanem emocje są najważniejszym czynnikiem sukcesu. Czuj tak jak byś już to osiągnął!

Pamiętaj, że dzięki umysłowi i twoim świadomym działaniom, masz zawsze wpływ na zmiany w swoim życiu. Na takie zmiany, których pragniesz. Tylko miej świadomość, że jest to droga pełna twojej determinacji i stałej pracy.

All The Best,

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *