Odejście ze związku, zawsze wzmacnia szacunek

Kiedy posiadasz w sobie siłę odejścia ze związku, to wpływasz na swoją tożsamość. Tworząc, jeśli go do tej pory nie było, bądź utrzymując, SZACUNEK do samego siebie. Wiele widziałem oraz słyszałem, przypadków, gdzie mężczyźni, wręcz unikali konfliktów, konfrontacji. Nie potrafili wyznaczyć granic, nie mieli odwagi być asertywni. Tylko dlatego, że strach przed utratą kobiety, przed tym, że będzie zła, był dla nich zbyt duży.

To z pewnością, będzie dotyczyć Ciebie, jeśli masz w sobie syndrom „miłego” gościa. Przy tej postawie traktujesz kobiety, jak projekt do zaliczenia. Nie szukasz tej właściwej dla siebie, tylko jesteś z każdą, która chce być z Tobą. A wtedy możesz trafić, na relacje z toksyczną kobietą, którą na przykład, za wszelką cenę będziesz chciał naprawiać. Akceptując każde jej negatywne zachowania, pokazujące brak szacunku do Ciebie. Dobrym przykładem, jest związek z kobietę z borderline, która niszczy Twój spokój, przy każdym odpaleniu.

Z pewnością zasługujesz na zdrową relację. A stworzysz ją tylko wtedy, kiedy sam siebie szanujesz. Gdy masz jasno wyznaczone standardy, wartości i jak tego pilnujesz. Umiejętność wyznaczenia granic w relacji, powinna być dla Ciebie kluczowa. Ponieważ, tylko wtedy będziesz wiedzieć, czy Twoja partnerka, posiada pokłady szacunku do Ciebie, bądź, czy ma Cię w dupie i relacja z Tobą dla niej nie jest istotna.

Powinieneś w związku, zawsze być czujny. Kiedy widzisz, że się oddala, że Cię nie traktuje, jak na początku. Zauważasz, że przestajesz być dla niej priorytetem, gdzie relację z Tobą odkłada na dalszy plan. To są jasne sygnały, które z pewnością Twoja intuicja wyczuwa. Tylko często, wiele mężczyzn, widzi je za późno. Bądź je totalnie ignoruje, oszukując samych siebie. Jedno jest pewne, sygnalizują początek, jej odejścia.

Brak świadomości

Często tak jest, że nie zdajesz sobie sprawy, skąd w ogóle takie zachowania. Zadajesz sobie pytania, co takiego się wydarzyło? Bądź co takiego zrobiłeś? Co nie znaczy, że to jest tylko Twoja wina. Ale, w takiej sytuacji, warto żebyś rozważył głębszą analizę siebie. Ponieważ coś nastąpiło, co ją wyłączyło. Twoja partnerka na pewnym etapie, straciła atrakcyjność Twojej osoby. Tracąc również szacunek.

Jeśli problem leży po Twojej stronie, co może być powodem, Twój stan „potrzebującego” mężczyzny. Bądź inne kwestie związane z „miłym” panem. Gdzie, zawsze jesteś na zawołanie, zawsze jesteś dostępny. Nigdy się jej nie sprzeciwiasz, nie mówisz „nie”. Bądź, zawsze to Twój portfel jest otwarty. Te wszystkie rzeczy, tylko ją wyłączają, ponieważ ona nie ma obszaru do działania. Do inwestycji w Ciebie. A jeśli nie czujesz jej zaangażowania, to zdecydowanie jest to znak dla Ciebie, że jej nie po drodze z Tobą.

Problem może również, dotyczyć jej zachowań. Kobiety osobowości. Gdzie na początku relacji, w pełni jej nie poznałeś. Zauważyłeś, że po dłuższym okresie relacji, pokazuje swoją prawdziwą twarz. Poczuła się pewnie w związku, więc grana rola zaangażowanej osoby w relację, przestaje istnieć. Jeśli, to już jest formalny związek oraz są dzieci, to tym bardziej, ten stan jest dużym wyzwaniem dla Ciebie. Ponieważ, zaczynasz dawać sobie sprawę, że jesteś w pułapce. Toksyczna relacja, dzieci i jak masz dalej żyć.

Umiejętność odejścia

Nie zależnie, jaka jest sytuacja. Czy jest związana z Tobą, czy z nią. Kiedy czujesz, że związek zaczyna się rozpadać. Bądź, przez jego toksyczność, nie potrafisz w nim funkcjonować. To zawsze powinieneś podjąć decyzję o ODEJŚCIU.

Powinieneś pokazać Twojej kobiecie, że jej nie potrzebujesz. Nie akceptujesz braku szacunku jaki ma do Ciebie i odchodzisz. Nawet w sytuacji kiedy, wiesz, że nastąpi rozwód. Poprzez, który finanse będą dla Ciebie wyzwaniem i będzie ograniczony kontakt z dziećmi. Co z reguły perspektywa tego procesu jest przerażająca. Natomiast pamiętaj o jednym – życie masz tylko jedno. I nie ważne ile masz lat, to dbaj o nie, w taki sposób, żebyś je przeżył tak Ty tego chcesz.

Zapewniam Cię, że w sytuacji Twojego odejścia, kobieta traci moc. Przecież jest przekonana, że zawsze z nią będziesz. W trakcie relacji jako potrzebujący facet, zawsze ją o tym zapewniałeś. W momencie, w którym czujesz, jej odwrót, gdy zaczyna tworzyć dystans. Przejawiający się brakiem szacunku. Pokaż jej swoją siłę. Ty tworzysz ramę i nie czekaj na jej dezycję. W żaden innych sposób szacunku nie odzyskasz. Szczególnie do samego siebie.

Ty jesteś ceną i wiesz jaką wartość kładziesz na stół. Nawet gdy ona odchodzi, to nigdy jej nie błagasz o pozostanie. Jak odchodzi, dziękujesz i Ty również idziesz w swoją stronę. Zachowując pokłady męskości. Takie zachowanie zawsze jest atrakcyjne.

Kiedy kobieta wie, że nie ma Cię na wyłączność do końca życia. Gdzie jeśli coś dowali, to Ty odejdziesz. Budzi to w niej atrakcyjność Twojej osoby. Zawsze będzie zdawać sobie sprawę, że musi Cię traktować z szacunkiem i tak samo jak Ty inwestować w relację. Jak Ty pokażesz siłę, jak będziesz pilnował swoich granic, to będziesz w jej oczach zawsze wyzwaniem. Kobieta będzie widzieć w Tobie silnego mężczyznę, który poradzi sobie w każdej sytuacji, nawet jeśli będzie sam. Początkiem tego procesu, jest oczywiście odpowiedni dobór kobiety do Twojego życia. Rób to świadomie.

All the Best,

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *