Brak kontaktu – strach przed nieznanym

Nieraz słyszę pytania, dotyczące, procesu „braku kontaktu” z ex. Pytają: „Kiedy powinienem zacząć?”. I jest to zrozumiałe, ponieważ każdy porzucony, ma zawsze wewnętrzną nadzieję, że coś może się zmienić. Myśli, że zaraz jej przejdzie i wróci. Będzie się z nią nadal kontaktować, żeby przypadkiem o nim nie zapomniała, żeby przypadkiem nie zaczęła się z kimś spotykać.

Są to trudne chwile i nikomu nie jest łatwo z tą ilością burz emocjonalnych. Natomiast zasada „braku kontaktu” jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, gdzie twoja ex Cię zostawiła. Im szybciej ją rozpoczniesz, tym prędzej zaczniesz wpływać na swoją zmianę oraz zmianę dotychczasowego środowiska. Jeśli tego nie zrobisz, to będziesz w zawieszeniu, tracąc cenny czas. To jest jak przycisk RESET, który dotyczy rozpoczęcia życia na nowo. 

Proces dotyczy obszarów, w których, z jednej strony będziesz rozwijać siebie, gdzie będziesz silniejszy. Będziesz widział dotychczasowy związek z lotu ptaka, dostrzeżesz wady i zalety swoje. Co mogło mieć wpływ na tą sytuacje. Z drugiej strony, zaczniesz żyć dla siebie, rozpoczniesz pracę nad swoimi nowymi celami, obszarami, na które nie miałeś czasu, bądź które zawsze zostawiałeś na boku. Bo tak było komfortowo, że nie miałeś potrzeby, czegokolwiek zacząć. 

Zawsze jest to trudne, ponieważ jesteś zmuszony do rozwoju, gdzie nie każdy chce. I co jest najtrudniejsze, to strach przed nieznanym. W procesie „braku kontaktu” jest to największa emocja, strach. Strachu doświadczasz, gdy robisz coś niewygodnego, coś za strefą komfortu. Bo tak naprawdę nie znasz wyniku.

Jedyną rzeczą jaką możesz wykonać, żeby go przezwyciężyć, jest robić to co go powoduje. Działać w obszarach nieznanych, tam gdzie nie znasz końcowych rezultatów. Tam gdzie, możesz nabawić się wiele odrzuceń, tak gdzie, możesz nie być akceptowany.

Pamiętaj, że strach to tylko Twój mózg, który jest zbudowany, żeby Cię zawsze chronić. Są w nim mechanizmy, które Cię chronią przed światem zewnętrznym. Możesz pokonać je naprawdę szybko, doświadczając czegoś pozytywnego z tych nowych doświadczeń, które zamierzasz rozpocząć.

Może zaczniesz rozmawiać z nowymi ludźmi, gdy będziesz się leczyć po rozstaniu. Co jest oczywiście trudne, bo wszystko czego pragniesz, to uwagi twojego ex. Natomiast, gdy zaczniesz, to zauważysz inność relacji i jak te nowe, mogą stać się wartościowe dla Ciebie. Wyjdź tam i poznaj nowych przyjaciół. Porozmawiaj z kimś z płci przeciwnej, nie wchodź odrazu w związek, po prostu porozmawiaj z nimi. Rozbuduj stare przyjaźnie.

Przede wszystkim… dowiedz się jaka jest Twoja pasja i zmiażdż ją!

All the Best,

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *