Nie panikuj, jeśli odejdzie

Nie panikuj, jeśli nadszedł ten moment. Wiem, że łatwo powiedzieć, kiedy Cię rozrywa od środka i przepływ różnych emocji jest duży. Jeśli już przez to przechodziłeś, to wiesz, że człowiek w tym okresie, wygląda jak Zombie.

W takich sytuacjach można wpaść w panikę, mówiąc „co ja teraz zrobię, świat mi się wali”. Ten przepływ emocji, może wyprowadzić Cię z równowagi. Siłą mężczyzn jest umiejętność panowanie na emocjami, gdzie każdy prawdziwy facet, musi być przygotowany na to, że nic go nie wytrąci z harmonii.

Praktykowanie samokontroli i radzenie sobie z emocjami, są istotne w życiu mężczyzn, w naszej energii. Jeśli panikujesz, w sytuacji odejścia bliskiej osoby, to zaczynasz reagować w niekontrolowany sposób. Z reguły, zbyt reagować, w stosunku do ex. Jesteś zły, smutny, rozczarowany. I nie jest to Twoja wina, są to normalne bodźce, które występują w Twoim organizmie. Nie ma co mieć, do siebie pretensji. Nie jesteś pieprzonym robotem.

Co ważne, w takich sytuacjach, musisz znać swoją wartość i odejście kobiety z Twojego życia, powinieneś zawsze traktować, że to jest – JEJ STRATA. Ty jesteś ceną i wiesz co wnosisz do relacji. Zdaj sobie sprawę, że Twój czas ma znaczenie, gdzie zainwestowałeś go, w nią. Czasu nigdy nie odzyskasz, jest najbardziej wartościowym obszarem. Dlatego, nie możesz go poświęcać osobie, która z Tobą nie chce być.

Więc jeśli panikujesz i pokazujesz tej osobie, że jest bardziej wartościowa, niż wszystko poza nią. To nigdy w Tobie nie zobaczy tego, co Ty, widzisz w sobie. Wysoko wartościowego faceta. Nigdy nie powinieneś prosić i błagać, żeby z Tobą została. Odrazu co powinieneś zrobić, to zacząć proces – Braku Kontaktu. 

Może nadejść taki czas, że Twoja ex, będzie chciała nawiązać z Tobą kontakt. Za pare tygodni, bądź miesięcy. I jeśli ona powróci myślami o Tobie, to się zacznie zastanawiać, jak on się zachował w trakcie rozstania. Kiedy chciała zrobić krok w tył, kiedy chciała odejść, to jak on zareagował. 

Każdy z nas musi czuć się, kompletnie wolny. I jeśli komuś to zabierasz, zabierasz jego poczucie bezpieczeństwa, reagując emocjonalnie w różny sposób. Wtedy, zawsze będziesz identyfikowany, z tym emocjonalnie słabym gościem. Co spowoduje, brak chęci powrotu do Ciebie. Kiedy będzie się czuła wolna, że może odejść i wrócić, to z większym prawdopodobieństwem rozważy powrót. Im więcej panikujesz, tym bardziej ją odpychasz.

I zdaje sobie sprawę, że różne są relacje i różne okoliczności, ale bez względu na to, samokontrola zawsze będzie rezonować z Twoją silną męską energią. Nikt nie jest do końca pewny, czy z danej relacji chce odejść. Jeśli pozytywnie się zakończy, to jest duże szansa, na odzyskanie jej z powrotem. Im będziesz bardziej spokojny, Twoja ex zacznie się zastanawiać, gdzie został w tej relacji, popełniony błąd. A tego właśnie chcesz. 

Tak jak często piszę, koncentruj się nad rozwojem własnym, który cały czas będzie wpływał na Twój progres. Pracuj nad sobą, czytaj książki, zasięgaj wiedzy z różnych mediów, czytaj blogi, te rzeczy które pomogą Ci w tym trudnym okresie. 

Jeśli potrzebujesz wsparcia, odezwij się do mnie.

All the best,

Sebastian 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *