Gdy opuszcza relację, odpuść ją sobie

Często w relacji,  pojawia się moment, kiedy czujesz i widzisz, że coś się zaczyna nie układać. I nie ważne ile ta relacja trwa, 3 miesiące, czy 3 lata. Możesz usłyszeć od kobiety: „Niewiem gdzie to zmierza”, „Czuje, że to nie wyjdzie”, „Musimy porozmawiać…”. Są znaki, które zapewne Twoja intuicja Ci wcześniej już podpowiadała. I zawsze są dwie możliwe reakcje, w odpowiedzi na taką sytuacje.

Jeśli jesteś typem gościa, który jest potrzebujący i uganiający się za nią. Jeśli jesteś tą stroną, która więcej zainwestowała w relacje, mentalnie i finansowo. To z reguły zaczynasz wpadać w panikę. Zaczynasz prosić, błagać, pytać i szukać rozwiązań, na ratunek relacji. Zaczynasz myśleć, że zapewne to Twoja wina i zaraz znajdziesz rozwiązanie, żeby znowu było tak jak wcześniej. Gonisz za nią, bo Twoja „logika” nie jest w stanie tego zrozumieć. Dlaczego coś takiego się dzieje, kiedy było tak dobrze.

Tego typu reakcja, zawsze Cię stawia na przegranej drodze. Bo musisz zdać sobie sprawę, że tego typu zachowania kobiet, mogą być testem, gdzie sprawdzają, jak silnym jesteś facetem. Bądź chęcią odejścia z powodu nowej, lepszej dla niej opcji (hipergamia). Bądź, z każdego innego powodu. I nie dotyczy to tylko zachowań świadomych z ich strony. Robią to również nieświadomie i często w sytuacjach, kiedy brakuje im w relacjach wielu bodźców.

Nie ważne, jakie jest dno takiego zachowania. Ważne jest to, jak Ty do tego podejdziesz. Kiedy od niej usłyszysz, twierdzenia o których na początku wspomniałem. Nieważne w jaki sposób to zrobisz, czy odpiszesz, bądź jej to powiesz, ale zawsze powinieneś, użyć takich słów: „Dokładnie myślę tak samo. Powinniśmy się rozstać i powodzenia życzę”. Bez żadnej paniki i żadnych próśb. Zostawiasz ją z tym i spokojnie odchodzisz. Pokazując i wierząc w to, że masz opcje w swoim życiu i że nie zamierzasz, przejmować się sytuacją. Wiesz, że zaraz pojawią się w Twoim życiu nowe okoliczności i kolejne relacje.

Taka sytuacja, zawsze jest testem Twojej męskości. Kiedy facet zaczyna wpadać w panikę i gonić za oddalającą się kobietą, to zaczyna wpadać w jej „ramę”. Ona wtedy już wie, że po pierwsze ma do czynienie z słabym gościem, z którym raczej, życia nie będzie sobie układać. Bo taki typ, nie jest dla niej wartościowym facetem. Po drugie, wie, że to ona będzie teraz kierować związkiem, na jej zasadach. I wtedy taki gość, już jest przegrany. Zawsze będzie się obawiał, czy dana sytuacja się nie powtórzy. Będzie robić wszystko, żeby znowu tego nie przeżywać i jej nie stracić.

Nigdy, ale to nigdy nie goń za nią. Tracisz swoją tożsamość i szacunek do siebie. Jeśli się oddala i czujesz, że chce zakończyć relacje, gdzie nie masz sobie nic do zarzucenia, to odpuść ją i nie pozwól na takie gry. Jeśli zaczyna przekraczać Twoje granice, powiedz jej to i pożegnaj.

Przekonasz się, jak będzie zaskoczona taką reakcją. Gdzie zapewniam Cię, że 95% facetów zawsze wpada w panikę. Bądź w tej grupie 5%. Używaj zawsze męskiej energii, logiki. Nigdy emocji, zostaw to dla kobiet. Kiedy właśnie w ten sposób się zachowują, to widzisz, że tam nie ma żadnej logiki. Tylko dane bodźce emocjonalne nimi sterują. I często się zdarza, że jak przemyślą sprawę, po fakcie, to wtedy chcą wrócić, do mężczyzn, którzy im po męsku podziękowali.

Zawsze zastanów się nad tym, że jeśli taka sytuacja się pojawia, to dlaczego chciałbyś, kogoś takiego zatrzymać. Kogoś, kto w 100% nie traktuję się z pełną wartością. Dlaczego chciałbyś być z kobietą, która zaczyna szukać innych opcji w swoim życiu, gdy nie widzi w Tobie wartości. Gdzie nie jesteś dla niej ceną. Ty wiesz co wprowadzasz do związku, a jeśli ona tego nie widzi, to jej podziękuj i odejdź.

Miej zawsze obfitość umysłu i oczy otwarte, z taką postawą zawsze będziesz wiedział, że nie zależnie od sytuacji, Ty sobie poradzisz. Nic dobrego dla Ciebie, nie jest w kobiecie, która chce odejść. Zastanów się, co po za seksem, taka osoba wnosi do twojego związku, jaką wartość. Bo jeśli chce odejść, bądź bawi się w jakieś gry, to z pewnością w tą relację nie inwestuje. I ma ją głęboko w dupie.

Uczucia i emocje zawsze będą Tobą targały w takich okolicznościach, ale Twoja postawa i jak Ty sobie z nimi poradzisz, będą rezonowały z Twoją męskością. Dlatego nigdy nie pokazuj słabości i ze spokojem przejdź ten proces. Zawsze spotkasz tą, która Ciebie doceni.

Jeśli szukasz wsparcia, odezwij się

All the best,

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *