Czy relacja powinna być ciężka?

Dzisiaj miałem okazje rozmawiać ze znajomą na temat długich relacji. Jak owe związki funkcjonują, ze względu na różne przekonania. Rozmawialiśmy o rozwodach i również o parach, które potrafią być jednak długo razem. Podzieliła się ze mną spostrzeżeniami jednej znanej Pani psycholog, która powiedziała, że nad relacją trzeba długo pracować. Pewne problemy akceptować i akceptować pewne zachowania partnera, żeby związek przetrwał i się ustabilizował. Kiedy to usłyszałem, byłem w szoku, że psycholog jest w stanie takie życie akceptować (opowiadała o swoich przeżyciach). I jeszcze zachęcać innych do takiego podejścia.

Zapewne, ktoś  z Was słyszał, nieraz od swoich rodziców, babci, cioci, że związki są trudne, ale nie wolno się poddawać. Tylko na pewne rzeczy warto przymykać oczy i pracować nadal nad relacją.

Klasyk, związany ze strachem przed nieznanym. Ludzie są w stanie wiele rzeczy zaakceptować, jak: nałogi, brak szacunku ze strony partnera, a nawet zdradę. Tylko po to, żeby nie nastąpiła radykalna zmiana w ich życiu. Tak bardzo boją się nieznanego. Przeraża ich wyjście ze strefy komfortu, woląc być w tym co znają, choć źle się w tym czują i wewnętrznie są nieszczęśliwi. Zdarza się nawet, że cały czas chcą zmienić swojego partnera, mając nadzieję, że mu pomogą i że będzie dla nich inny. Nic bardziej obłudnego.

Oczywistą odpowiedzią jest „NIE”. Relacja nie powinna być ciężka. Jest ciężka kiedy:

  • wybierasz złego partnera,
  • nie skupiasz się na sobie,
  • masz nierealistyczne oczekiwania.

Zwróć uwagę, jak nierealistyczne oczekiwania do partnera, niszczą wiele. Kiedy cały czas oczekujesz czegoś poza schematem swojej partnerki, co powinna zrobić dla Ciebie. Nieraz te oczekiwania są tak wysokie, że zdajesz sobie sprawę, że ta relacja jest tak ciężka.

Jeśli chcesz tworzyć z kobietą swój świat, wybierz tę odpowiednią, tę która spełnia cechy, jakie sobie wyznaczyłeś przed spotykaniem. Ponieważ relacja powinna, być radością, zabawą, gdzie dwoje spełnionych osób, wspiera się w niej wzajemnie. Gdzie są dla siebie partnerami, gdzie cały czas współpracują z sobą.

Szczególnie to jest ważne, u tzw. „miłych panów”, którzy nie potrafią wyznaczać granic w relacji. Często akceptują wiele, gdyż nie pokazują swojej tożsamości. A gdy partnerka je przekracza, w środku przeżywają ogromną frustrację i strach przed utratą. Co zawsze prowadzi do toksycznej relacji.

Ważny jest zawsze dobór partnera do relacji, a do to trzeba mieć świadomość, dzięki której, wiesz jakie cechy będziesz akceptować, a jakich nie. Oraz czas, który musisz poświęcić na dogłębne poznanie tej osoby. Relacje nigdy nie powinny być ciężkie, a jeśli nie są zabawą i częścią radosną życia, to może z Tobą jest coś nie tak. Ty jesteś liderem i Ty wyznaczasz standardy swojego życia, wyznaczasz drogę dla danej relacji i Ty dobierasz osoby do swojego środowiska. Więc budowanie relacji jest po Twojej stronie. Decyduj o tym świadomie, a jeśli się okaże, że dana relacja nie okazała się właściwą. Masz odwagę na budowanie kolejnej.

Nigdy nie musisz tkwić w tym, w czym nie czujesz radości z życia. Tym bardziej, że masz tylko jedno.

All the best,

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *