Zawsze przeprowadzaj kwalifikacje wśród kobiet

Jest pewna grupa mężczyzn, którzy są na tzw. poziomie „potrzebującym” w relacji damsko męskiej. Bardzo pragną być z kobietami, bo od tego zależy ich szczęście.  Z reguły bardzo szybko się angażują. Objawia się to tym, że są w stanie, bardzo szybko zakochać się w kobiecie. Dosłownie w ciągu kilku tygodni, bądź miesięcy. Problem polega tym, że często takie relacje długo się nie utrzymują, bądź kończą się katastrofą:

  • Kobieta zaczyna czuć się przytłoczona przez uczucia takiego faceta i odchodzi. Nie jest w stanie znieść związku z „Miłym panem”, którego celem jest tylko ona. Co objawia się, ciągłym zabieganiem o możliwość bycia z nią;
  • Facet przez swoje uczucia traci rozum i inwestuje w relację bardzo mocno, np. finansowo bądź mentalnie. Po utracie związku, ciężko mu się podnieść;
  • Zbyt szybko w relacji pojawia się dziecko. Mężczyzna traci kontrole, nie poznawszy jeszcze dobrze dziewczyny. Uprawia z nią seks bez zabezpieczeń, co skutkuje zajściem w ciąże. Z jego strony niechcianą, z jej strony, niekoniecznie. Głupota, ale gdy wchodzą emocje, to pojawia się brak kontroli;
  • Oraz temat na czasie, rozwód. Zbyt szybko zaangażowanie w uczucia, związek małżeński, dzieci i po dwóch latach, rozwód. Gdzie mężczyzna, zostaje bez majątku oraz alimentami na głowie.

Pamiętaj, że na początku każdej relacji, każda strona sprzedaje najlepszą wersje siebie. I nigdy nie będziesz w stanie po kilku miesiącach poznać prawdziwą twarz kobiety. Jakim jest człowiekiem w rzeczywistości. Ten czas również jest dla niej. Dlatego tak bardzo ważna jest tzw. kwalifikacja. Powinien to być powolny proces poznawania się, który nie możesz przytłoczyć relacji, częstymi spotkaniami z partnerką.

Każdy z nas ma swoje wartości, cele zawodowe, biznesowe. Cele i standardy na życie. Bardzo ważne jest to, żeby nasze wartości i standardy, jakie sobie wyznaczamy, były mniej więcej były spójne z drugą osobą, z którą zaczynamy tworzyć relacje. I ten okres początku, jest tak bardzo istotny.

Minimum 12 miesięcy, są kluczowe, żeby wiedzieć, czy warto emocjonalnie wchodzić w jakąkolwiek relację. Gdzie dowiesz się, że może lepiej będzie już na początku, podziękować sobie i pójść w swoją drogę. Nie spiesz się, powoli odkrywaj karty. Spotykaj się przez pierwsze miesiące, dwa, max. trzy razy w tygodniu. Nie za często, żeby nowa relacja nie przyćmiła, Twojego dotychczasowego życia.

Na własnym doświadczeniu, to przeżyłem i doskonale wiem, że pewne rzeczy mogłem w życiu zrobić inaczej. Choć niczego nie żałuje, co przeżyłem do tej pory, to chcę Ci dać możliwość refleksji na tym procesem.

Zwróć uwagę na proces kwalifikacji, osoby, która zaczyna pracę. Zawsze jest pierwszy okres próbny 3-6 miesięcy, później kolejny okres próbny 12 miesięcy, gdzie pracodawca, cały czas sprawdza kandydata, do umowy na czas nieokreślony. Analizuje, obserwuje zachowania, jak ten ktoś wpływa na rozwój firmy. Jak ten ktoś buduje relacje z otoczeniam i jak traktuje innych.

I tak samo musi być na początku związku. Musisz mieć czas, żeby poznać kobietę, którą chcesz wprowadzić do swojej „firmy”. Nikt Ci tego czasu później nie odda. Poświęć swój czas na obserwacje nowej relacji. Nie słuchaj co kobieta mówi, tylko obserwuj jej zachowania. Zwróć uwagę jak się komunikuje, jak traktuje innych, jak mówi o innych. Zawsze trzymam się motta „nie słowa, a czyny” i właśnie po tych czynach, po odpowiednim czasie, będziesz widzieć, czy akurat z tą kobietą chcesz tworzyć swoje życie.

I dopóki nie jesteś z kobietą w oficjalnym związku, czyli to jest początek relacji i nie ma jeszcze żadnego zobowiązania po Waszej stronie, to śmiało spotykaj się z innymi. Nie chodzi mi o to żebyś z każdą szedł do łóżka, tylko chodzi mi właśnie o ten proces kwalifikacji.

Kiedy spotykasz się z kilkoma, to głowę masz bardziej otwartą, bo nie jesteś skupiony tylko na tej jednej kobiecie. Przy jednej kobiecie, kiedy nie masz jeszcze wypracowanej pewności siebie, możesz wpaść w stan „potrzebujący”. Taki stan spowoduje, że „czerwonych flag” nie zauważysz i szybko emocjonalnie się zaangażujesz, w tej jedynej, niewłaściwej. A konsekwencje nie zauważenia „czerwonych flag”, mogą być przykre w przyszłości.

Więc póki, nie jesteś w oficjalnym związku, wybierz kobietę najlepszą dla siebie. Pamiętaj o procesie kwalifikacji. Zapewniam Cię, że kobiety to robią cały czas.

All the best,

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *