Męska energia – Alpha vs „miły facet” cz. 2

Poniżej znajdziesz czynniki, dotyczące obszarów, zachowań i stanów umysłu, które mocno wyróżniają „Twardych” gości od „Miłych” panów. W kontekście męskiej energii.  Jest to moja subiektywna ocena, gdzie skupiam się, na podstawowych cechach energii Alpha:

  • Samoświadomość – mężczyzna Alpha jest w pełni świadomy swoich mocnych stron, jak i obszarów do rozwoju. Potrafi je zdefiniować i nad nimi pracować. W każdym obszarze: sylwetki, zdrowia, biznesu, wiedzy, stanu ducha, chce być kompletny. To czym się zajmuje robi dla siebie i swojego rozwoju, nikomu nic nie musi udowadniać. Jest pewny siebie, dominujący w tym co robi i nie szuka akceptacji u innych. Jego siła świadczy o tym, że podejmuje ryzyko i jest świadomy każdej konsekwencji z tym związanej. Wie o tym, że porażki się pojawią i że zawsze będą częścią jego drogi. Porażki traktuje jak lekcje, które go nauczą, wzmocnią i wpłyną pozytywnie na jego przyszłość. Natomiast „Miły” pan, to postać, która idzie za tłumem. Czuje się bezpiecznie, kiedy ktoś za niego decyduje i wyznacza drogę. Rzadko podejmuje ryzyko, gdyż nie lubi być poza strefą komfortu. Brak jego pewności siebie, objawia się tym, że przeraża go podejmowanie decyzji, które mogą wpłynąć na nie przewidzianą przyszłość. On tego nie lubi, boi się i woli zostać, tam gdzie jest, niż cokolwiek w swoim życiu zmienić. Ma trwały umysł, co znaczy, że uważa, że nie jest w stanie się zmienić, ani nic w sobie zmienić. Uważa, że jego cechy są ustalone już na zawsze. Dla osób o takiej mentalności, najważniejszym celem w życiu jest udowadnianie swojej wartości w szkole, pracy, czy w związkach. Innymi słowy, ryzyko i wysiłek, mogą obnażyć jego niedostatki i pokazać, że się do czegoś nie nadaje.
  • Nienaganna szczerość – „Miły” pan, zawsze stara się zadowolić wszystkie kobiety, z którymi ma interakcje. Udaje miłego i szarmanckiego, ukrywając prawdziwe myśli i uczucia, byle nie zostać odrzuconym. Cały czas poszukuje „uwagi” i wprowadza często manipulacje, żeby tylko ją uzyskać. W przeciwieństwie do niego, facet Alpha jest bez graniczne szczery. Jasno zawsze zaznacza czego chce i czym jest zainteresowany. Jeśli jest zainteresowany pójściem z kobietą do łóżka, mówi to otwarcie. Nie martwi się odrzuceniem, wie, że jest to część gry i jeśli to następuje, nie bierze tego osobiście. Idzie dalej bo wie, że ma wiele opcji. Dlatego nie potrzebuje kłamać, ma umysł obfitości. Jest zawsze otwarty i szczery, co do tego jak się czuje i jakie ma zdanie na dany temat. Nigdy nie próbuje komuś zaimponować, poprzez nieszczere zachowania. Wie, że siła tkwi w szczerości, ponieważ ludzie, którzy są w jego kręgu, akceptują w pełni jego i on jest gotów być wobec nich zawsze lojalny.
  • Spokój ducha – Alpha jest mistrzem w opanowaniu emocji. Żadne zewnętrzne czynniki, nie są w stanie go wyprowadzić z równowagi. Chyba, że będzie musiał walczyć o życie swoje, bądź życie swoich bliskich. Nie wykazuje zachowań zazdrości, wie, że jeśli kobieta coś spieprzy coś w relacji, np. zdradzając go, to już będzie jej problem i strata. Nie ma on problemu z konfrontacją, zawsze jest gotów stawić czoła problemowi. Od niego emanuje spokój i każdy kto jest w jego kręgu to czuje. Każdy czuje jego moc. Dlatego tak bardzo ludzie chcą przebywać wśród ludzi silnych, ponieważ oni ich zarażają tą pewnością siebie, a kobiety przy takich mężczyznach czują się bezpiecznie. Natomiast „Miły” pan zachowuje się jak kobieta, emocjonalnie. Dużo w nim kobiecych emocji i zachowań. Nie potrafi się konfrontować, wszystko załatwia krzykiem, strachem, próbując słabszą osobę od siebie zniewolić. Jest to człowiek, który pod wpływem emocji potrafi uderzyć swoją partnerkę i dziecko. Jest tak słaby emocjonalnie, że nadrabia to siłą wobec słabszych osób. Jego ogromny brak pewności, przejawia się zazdrością: w związku i w życiu. Przez co często się porównuje do innych ludzi i zadowalają go ich porażki, ponieważ właśnie wtedy czuje się podbudowany.
  • Nie przywiązuje się do wyniku – to znaczy, że facet Alpha nie jest związany z rezultatem. Wie, że w życiu wszystko przemija i nic nie jest trwałe. Jeśli to dotyczy relacji z kobietą, w sytuacji kiedy ona odchodzi, to nie wpada w panikę. Akceptuje to, wie, że ma wiele kolejnych opcji i zamyka ten rozdział. Wie, że wszystko się ułoży i co najważniejsze potrafi żyć sam. Nie potrzebuje nikogo do życia, chce dzielić z kimś swój świat ale nie naciska, nie jest potrzebujący, ponieważ w jego mniemaniu to pokazuje: niepewność i przywiązanie.  Natomiast „Miły” pan, zawsze jest przywiązany do wyniku. Nie potrafi być sam. Jeśli kobieta od niego odchodzi, to wpada w ogromną panikę, błagając o pozostanie z nim. W sytuacji kiedy jednak następuje rozstanie, odrazu szuka kolejnej relacji, która będzie dla niego celem i będzie budować jego wartość w życiu. Strasznie potrzebuje akceptacji i kobiety do życia. Z reguły traktuje partnerkę, jako tą jedną jedyną, bez której nie będzie mógł żyć. Jego życie jest przepełnione niepewnością i dużym przywiązaniem do wszystkiego, co odstrasza kobiety.

W relacjach z kobietami, te cechy, tylko Cię przybliżą, do tych, z którymi chcesz się spotykać i które będą Cię szanować za to jakim jesteś i jak się czują przy Tobie. A co najważniejsze, dzięki tym wartością, staniesz się, najlepszą wersją siebie, gdzie na każdego będziesz działał jak magnes.

Dzięki takiej mentalności, zawsze sobie poradzisz. Umiejętnie dostosujesz się do nieprzewidzianej sytuacji i zmian. Będziesz potrafił skorygować drogę i pójdziesz dalej, poprzez wiarę w siebie. Twoja praca nad ciągłym rozwojem, będzie wymagała posiadanie, tych cech, gdyż nie będzie łatwa przeprawa. Gdzie zapewne będziesz miał chwile zwątpienia i niepewności.  Antidotum będzie wytrwałość i Twoja silna wola.  

All the best,

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *