Męska energia Alpha vs „miły facet” cz.1

Postanowiłem poruszyć temat dotyczący energii męskiej i pewnych jej zależności, które wpływają pozytywnie, bądź negatywnie na kobiety. W kontekście „twardych gości” oraz „miłych panów”. Często się słyszy o kreśleniach mężczyzna: Alpha i Beta, gdzie każda energia tych dwóch różnych stanów mentalnych, jest inna i wypełniona przeciwnymi zachowaniami.

Gdy słyszymy o określeniu, że ktoś jest Alpha, to odrazu przed oczami mamy postać przywódcy stada, za którym wszyscy podążają. Widzimy osobę pewną siebie, dominującą, mającą wyznaczone cele. Bezkompromisowo podążającą za nimi.

Szczególnie w relacjach z kobietami, cechy takiego faceta, są istotne w kontekście atrakcyjności. Kobiety pożądają takich mężczyzn. Bycie w mentalności alfa, jest dla kobiety atrakcyjne, ponieważ w naturalny sposób ją inspirujesz. Widzą i czują w Tobie mężczyznę z poczuciem pewności siebie, władzy, co mocno rezonuje z ich potrzebami.

Wspominając cechę atrakcyjności, to energia Alpha vs Beta, ma się tak jak, siła vs słabość. Mężczyźni Alpha stale wybierają siłę nad słabością, mężczyźni Beta wybierają słabość nad siłą. Mężczyźni Alpha przyjmują najsilniejszy kierunek działania, mężczyźni Beta przyjmują najsłabszy kierunek działania.

Co znaczy najsłabszy kierunek działania u Beta.  Kiedy kobieta od takiego mężczyzny odchodzi, to w pierwszej kolejności, ją błaga i płacze, żeby z nim została. Silny kierunek działania u Alpha znaczy, że w takiej sytuacji, mężczyzna odchodzi z głową do góry, pewny siebie i wie, że to część jego drogi. Wie, że czeka na niego, inna lepsza kobieta.

Kolejnym przykładem słabego kierunku działania. Jest sytuacja, kiedy kobieta nie odpisuje na wiadomości. Co robi Beta? Wysyła kolejne wiadomości z obawy, że został zignorowany. Sprawdza kolejną wiadomością, czy poprzednia doszła. Szuka uwagi od dziewczyny. Alpha, ignoruje sytuację i odpuszcza, jeśli się odezwie będzie dla niego ok, a jeśli nie, to już będzie jej strata.

Jedną z ważniejszych rzeczy, która rozróżnia atrakcyjnego mężczyznę Alpha, od nieatrakcyjnego „miłego pana”. Jest, poczucie siły wśród kobiet, opartej na pewności siebie.  Kobiety wyczuwają na kilometr stan mentalny faceta i już po pierwszej interakcji z nim, wiedzą z kim mają do czynienia. Możesz być bogaty, przystojny, umięśniony, itd., ale jeśli ona wyczuje słabość, to wrzuca do odpowiedniego koszyka pod nazwą Beta. Jeśli tylko wyczuje, że może Tobą manipulować i kontrolować. To uwierz mi, że wykorzysta to przeciwko Tobie i otrzymasz zero szacunku.

Nie każdy rodzi się Alpha. Ale kiedy jesteś świadomy siebie i znasz swoje mocne oraz słabe strony, to wiesz, że możesz nad tym pracować. Możesz wpływać na swój rozwój i przemianę. Tylko jedno, musisz być z sobą szczery i być gotowy na pracę, we wszystkich obszarach życia.

W pierwszej kolejności, musisz zaadoptować umysł mężczyzny Alpha, który zagwarantuje Ci lepsze relacje z kobietami, większy respekt dla siebie, wolność oraz godność. Przechodzenie z mentalności Beta do Alpha, zaczyna się od  ciała. Wzmocnij swoje ciało i wzmocnij swój umysł. Moment, w którym będziesz się czuł mocny w Twoim ciele, będzie momentem, gdzie zaczniesz myśleć, zachowywać się jak silny i pewny siebie mężczyzna.

Pamiętaj, kiedy się czujesz bezbronny i słaby, stajesz się bezbronny i słaby. Kiedy się czujesz i widzisz siebie, jak twardego i atrakcyjnego faceta, stajesz atrakcyjny.  Twoje myśli przejawiają się w rzeczywistość, a Ty wybierasz drogę, która ostatecznie tworzy Twoją rzeczywistość. Nie możesz nigdy się bać, iść po to do czego aspirujesz i czego chcesz, nawet jeśli oznacza to wiele trudnych sytuacji w Twoim życiu.

W następnej części przedstawię, cechy mężczyzn Alpha, nad którymi warto pracować, jeśli dążysz do zmiany.

All the best,

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *