W jaki sposób możesz poradzić sobie z rozstaniem

Życie nieraz nas zaskakuje. I może tak się zdarzyć w Twoim, kiedy dostaniesz strzała od dziewczyny, w momencie, w którym odchodzi. Miałem takie doświadczenia i zawsze były trudniejsze do przepracowania, niż w sytuacjach, kiedy ja decydowałem się na odejście. Co z reguły jest łatwiejsze. 

Osoba, która zrywa, zawsze jest w łatwiejszej sytuacji. Choć również to przeżywa na swój sposób i również cierpi (chyba, że jest robotem). Natomiast do decyzji o odejściu, przygotowuje się o wiele wcześniej. Przygotowuje się do uczuć, które w tym procesie będzie przeżywać, więc wie co ją spotka i jest na to gotowa.

Gdy kobieta nagle się z Tobą rozstaje, to dane uczucie, które Cię wypełnia, można porównać do mocnego prawego sierpa jaki otrzymałeś. Nie widząc skąd przyszedł. Totalny szok i zdezorientowanie, szukasz nagle w głowie wyjaśnień: dlaczego? co ja złego zrobiłem?….itd. Jest to trudna sytuacja ponieważ nie byłeś na to przygotowany. Cały czas żyłeś w świecie, że wszystko między Wami jest w porządku. A nagle strzał!

Takie sytuacje się zdarzają i nikt nie jest w stanie się na to przygotować. Natomiast są sposoby jak można sobie w tych szczególnych momentach poradzić:

  • Po pierwsze – NIGDY NIE PROŚ, NIE BŁAGAJ, ŻEBY TO TWOJA KOBIETA JESZCZE RAZ TO PRZEMYŚLAŁA – uwierz mi, ona już to przemyślała i napewno, nie wycofa z wypowiedzianych słów. Podjęła decyzje i będzie się teraz jej trzymać, bo takie emocje ją teraz wypełniają. Jeśli nic nie spieprzyłeś w tym związku i na dany moment, nie masz pojęcia skąd taka decyzja, to zachowaj się jak silny mężczyzna i zaakceptuj to. Ty jesteś CENĄ i znasz swoją wartość. Powiedz, że dziękujesz za szczerość, za wspólne chwile i życz jej wszystkiego dobrego.
  • Teraz Ty jesteś najważniejszy – Daj sobie czas żeby oswoić się z tymi emocjami i żeby poznać ten ból. Musisz go poczuć, nie ignorować. Każdy próbuje od tego uciec: alkohol, narkotyki, kolejna relacja… Niech to będzie teraz Twój obowiązek, poczuć ból i czuć jak mocno Cię on rani. Nie będzie to trwało wiecznie, natomiast ten przepracowany czas, spowoduje, że wyjdziesz z tego tylko silniejszy i będziesz wiedział jak sobie radzić z podobnymi emocjami. Przepracuj te chwile i nie poddawaj się.
  • Nie kontaktuj się z nią, w żadnym wypadku! Skasuj wszystko co jest z nią związane: nr telefonu, zablokuj/skasuj social media, skasuj zdjęcia, wszystko co wpływa na myślenie o niej. Teraz jest czas dla Ciebie i odbudowanie Twojej tożsamości. Zastanów się, jeśli ona podjęła decyzję o odejściu, tzn, że nie widziała w Tobie już potencjału. Więc dlaczego Ty miałbyś się za nią uganiać, kiedy wiesz jaka jest Twoja WARTOŚĆ i kiedy wiesz co wniosłeś do związku. Jeśli ona tego nie widzi, jakim jesteś wartościowym facetem, to zobaczy to, każda inna kobieta, która będzie Tobą zainteresowana.
  • Skup się na własnym rozwoju. Jeśli w związku, byłeś osobą, której celem życiowym była tylko kobieta, to jest to problem. Ponieważ ona zapewne to czuła i z biegiem czasu, traciłeś atrakcyjność w jej oczach. Budowanie atrakcyjności jest najważniejszą rzeczą w związku. Utrzymywanie jej na wysokim poziomie, tylko go bardziej spaja. Paradoksem jest to, że im bardziej skupiasz się na swojej kobiecie, niż na wyznaczonym celu życiowym, to ona to czuje i się oddala. Kobiety nie chcą być w centrum uwagi, myślą że tak, ale nie chcą. Pociągają ich mężczyźni, którzy mają wyznaczone swoje cele i podążają za nimi. Zacznij ćwiczyć, uprawiać sport, jeśli tego nie robiłeś. Czytać książki, wpływać na swój rozwój osobisty. Zajmuj się tym co Cię w życiu interesuje i zacznij budować na tym swoją przyszłość.
  • Ostatnia rzecz – Bądź wśród ludzi, którzy Cię cenią, lubią, kochają, widzą w Tobie wartość. Szczególnie to jest ważne, kiedy odchodzi od Ciebie kobieta po dłuższym związku. Kiedy poczucie Twojej wartości może zostać zaburzone. Rodzina, znajomi, będą Cię wpierać w tych chwilach. Może dadzą Ci kilka konstruktywnych uwag na temat Twojej relacji, może powiedzą Ci o tzw. czerwonych flagach, których nie zauważałeś. Dlatego takie środowisko jest bardzo potrzebne i niekiedy otwiera oczy, na sytuacje, których mogłeś nie widzieć. Nic się nie martw, każdemu się to zdarza. Tylko nie nękaj ich 😉 Rozmowa o problemach napewno pozytywnie wpłynie na Twój mózg. Ci ludzie są naprawdę jedynymi, którym na Tobie zależy i Twojej sytuacji, więc bądź wśród nich.

Jeśli szukasz wsparcia, skontaktuj się ze mną.

All the best,

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *