Jak umiejętnie wpływać na zmianę w życiu

Każdy z nas ma swoją definicję sukcesu. Osiągnięcia czegoś w życiu i cele z tym związane. I trzeba zdać sobie sprawę, że dążenie do osiągnięcia tych rzeczy, bądź postanowień, zawsze będzie się wiązać z przebywaniem poza strefą komfortu. Czy dotyczy to Twojego rozwoju osobistego, kariery, czy nawet redukcji zbędnych kilogramów. Owe sytuacje, spowodują, że będziesz funkcjonował w niekomfortowych warunkach. Będą dotyczyć życia w niepewności, życia w miejscach Tobie jeszcze nieznanych. W tych, w których będziesz przeżywał lęk, obawę, niechęć. Tam, gdzie będziesz myślał o ucieczce 🙂

Patrząc na wiele osób w naszym życiu, ich codzienne nawyki, aktualną pracę, sylwetkę oraz na ich narzekania, to jedną z największych przeszkód w podróży do jakiekolwiek zmiany, jest komfort.

Zwróć uwagę jak świat się zmienia. Rynek każdej branży, zmienia się w sposób nie do pomyślenia, kilka lat temu. Komfort dla tych obszarów, nawet na dzień lub dwa, oznacza ryzyko. Pozostania tak daleko w tyle, że mogą już nigdy nie nadrobić zaległości, bądź wszystko stracić. Praktycznie nic nie działa tak, jak jeszcze kilka lat temu i prawdopodobnie to, co działa w tym roku, nie zadziała w przyszłym roku.

Korzyści stanu dyskomfortu

Jeśli Twoje cele, obejmują wzrost i zmianę, lub nawet jeśli twoje cele są tylko po to, aby przetrwać następne kilka lat, to musisz już teraz odczuć dyskomfort. Jako osoba odpowiedzialna za siebie, musisz popychać się do niewygodnych miejsc. Musisz upewnić się, że nie czujesz się komfortowo z samą myślą o wygodzie, ponieważ ludzie przebywający w niekomfortowym środowisku, rosną.

Korzyści płynące z życia w niewygodnym środowisku to nie przetrwanie, ale rozkwit 🙂 W porządku jest się relaksować, więc warto iść naprzód i nieprzyjemnie odpoczywać, ponieważ niewygodne jest teraz nowe wygodne.

Zdobywanie umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji, uczyni Cię pewniejszym siebie. Często możesz spotkać ludzi, którzy tracą zaufanie do siebie. Gdy, za każdym razem mają wybór, aby zrobić odważną rzecz lub łatwą, decydują się na tą drugą. W ten sposób nieumyślnie pozbawiają się możliwości uczenia się nowych umiejętności, doskonalenia siebie. Tracą możliwość powiększania swojej pewności i wzmacniania swojej wartości.

Nie rodzisz się z pewnością siebie. Jest to cecha, „mięsień”, który budujesz i tworzysz cały czas. Popychając się do niewygodnych miejsc. Tych, gdzie robisz rzeczy, Ci jeszcze nie znane.

Odwaga

Poświęć chwilę, aby pomyśleć o tym, z czego jesteś najbardziej dumny w swoim dotychczasowym życiu. Zapewniam cię, że to nie będzie coś, co było łatwe. W rzeczywistości jest to coś, co rzuciło Ci wyzwanie i spowodowało Twój rozwój. Tak działa życie. Nie rośniesz, gdy życie jest łatwe i wszystko idzie zgodnie z planem. Rośniesz kiedy działasz w nowym środowisku i musisz przystosować się do zmian, do nowego.

Opuszczenie strefy komfortu wymaga odwagi. Więc jeśli nie masz jasności co do tego, dlaczego musisz się „znaleźć” tam, gdzie ludzie słabi nie odważą się pójść. To nigdy nie osiągniesz tego, o czym marzysz. Nigdy nie jest za późno, aby stać się osobą, do której aspirujesz. Zaufaj sobie i miej wiarę, że masz wszystko aby sprostać każdemu wyzwaniu na drodze do wyznaczonych celów.

All the best!

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *